Çalışma Saatleri: 9:00 - 18:00
Ürünlerinize yapılan yorum sayısını ve ürüne verilen puan ortalamasını, ürün detayında yorumlar sekmesine tıklamadan da gösterebilirsiniz. Bu özellik standart temalarda yer almamaktadır. Konsept tasarım hizmeti alıyorsanız, tasarım ekibimize talebinizi iletebilirsiniz. Aynı zamanda kişisel tema kullanıyorsanız, temanızla ilgili değişkenleri ekleyerek gösterebilirsiniz.
Üst içerik kullanımı SEO açısından da oldukça önemlidir. Bu alanı etkin bir şekilde kullanmak eklediğiniz kategoriyle ilgili genel bilgiler iletmek ve ürünlerle ilgili anahtar kelimeleride içerik içinde bulundurmak arama motorlarında bulunabilirliği açısından fayda sağlayacaktır. Bu alana eklediğiniz içerik uzun olursa ürünleriniz sayfada daha altta gözükeceğinden bu görünümü düzenlemek için pratik bir önerimiz var. Kişisel bir tema kullanıyorsanız Ayarlar >> Tasarım Ayarları >> Kişisel Temalar bölümünden kullandığınız temayı seçip CSS şablonunu seçerek, en alt kısmına aşağıdaki kodu ekleyebilirsiniz.
Sitenize gelen ziyaretçilerin aradıkları ürüne kolay ulaşabilmesi için site içi navigasyonun iyi olması kadar, ürünlerin arama bölümünden de rahatlıkla bulunabilmesi oldukça önemlidir. Site içi arama bölümünde ürünler ürün isimlerine, stok kodlarına ve barkod kodlarına göre bulunabilir. Bu alanlar dışında ziyaretçilerinizin muhtemel arama kelimelerini de ürün detaylarında yer alan site içi arama etiketleri bölümüne ekleyerek ürüne ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.
Ürün resimlerinize metin yada görsel olarak filigran ekleyebilir ve kişiselleştirebilirsiniz. Bu işlem için Ayarlar >> Ek Ayarlar bölümünden filigran kullanımını aktif etmelisiniz. Filigran kullanımını aktif ettiğinizde burada ekleyeceğiniz filigran undan sonra ekleyeceğiniz her resimde geçerli olacaktır. Eski yükledeğiniz resimleri etkilemeyecektir.
Kategorilerin sitenizde ürün grupları menüsünde ve aşağı açılır menü üzerindeki sıralaması kategori eklerken verilen sıra numarasına göre olmaktadır. Kategorinin yanında yer alan düzenleme ikonuna tıklayarak da sıra numarasını değşitirebilirsiniz.
Ürünlere ekleyeceğiniz resimlerin maksimum boyutu 2 Mb olmalıdır. Yüklemeye çalıştığınız resim 2 Mb dan büyükse yüklenme başarılı olmayacaktır öncelikle resmin boyutunu kontrol etmelisiniz. Siteniz üzerindeki her alandaki yüklenebilecek resim boyutu maksimum 2 Mb olmalıdır. Editör üzerinden yükleyeceğiniz resimlerde maksimum bu boyutta olmalıdır.
Sitenizden toplu olarak bazı ürünlerinizi işaretleyip silmek istiyorsanız, ürünler menüsünde silmek istediğiniz ürünü işaretleyip sil butonuna tıklayınız.
Bir ürünün eğer kargosu bedava ise, o ürünün detayında, kargosunun bedava olduğuna dair herhangi bir buton çıkmaz. Eğer isterseniz siz istediğiniz bir ürüne veya toplu olarak ürünlere, kargo bedava butonu ekleyebilirsiniz. Bu işlemi de Ürünler >> Vitrin ürün düzeni >> Ürün ve stok butonları alanından yapabilirsiniz.
Sitenize bir ürüne resim eklemek istediğinizde eklemiş olduğunuz resim küçültülerek hem vitrin de hem de ürün detayında küçük bir hale getirilir ve sergilenir. Ürün detayında müşteriniz resme tıkladığı zaman ise büyük resim ekrana gelecektir.
Sitenize yeni bir ürün eklemişseniz o ürünler otomatik olarak yeni ürünler sayfasında gözükmez. Sizin o ürün için sisteme yeni ürün olduğunu bildirmeniz gerekir. Bu işlemi de ürünler menüsündeki yeşil buton ile yapabilirsiniz.
Eğer anasayfa, kategori, yeni ürünler, sponsor ürünler veya indirimli ürünler vitrin sayfasında yapmış olduğunuz düzenlemeleri, ürünlere atadığınız sıralamarı sitenizde göremiyorsanız, yönetim panelinizden Ayarlar >> Optimizasyonlar alanından tüm optimizasyon butonlarına basarak sistemin stabil bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.
Eğer bir ürünün kategorisini değiştirmek isterseniz, yönetim panelinde Ürünler sekmesi altından erişebileceğiniz Ürünler menüsü altında ilgili ürün ile aynı satırda bulunan sağ tarafındaki simgeli detaylı düzenleme butonuna basarak o ürünün kategorisini değiştirebilirsiniz. Eğer toplu olarak ürünlerinizi farklı bir kategoriye taşımak isterseniz bunu 3 adımda yapabilirsiniz.

Sorunuz mu? Var Hemen Sorun

2005 yılından bu yana başarının adı Softasist.

Softasist, web ve mobil tabanlı yazılım çözümleri sunmayı ilke edinmiş Türkiye'nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısıdır.